(18+) Pamjet më të tmerrshme nga nxjerrja e viktimave prej gërmadhave në Shqipëri

Lajmet
368
0

Një nga katastrofat më të rënda natyrore në historinë e Shqipërisë për dhjetëvjeçarët e fundit ka shkaktuar 21 të vdekur deri tani, dhe me qindra të plagosur.

Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë të shkallës Rihter ka krijuar tragjedi të njëpasnjëshme për shqiptarët gjatë ditës së sotme.

Mes trupave të nxjerra nga rrënojat ishte dhe ai i një vajze 5-vjeçare, ndërkohë që me dhjetëra të tjerë janë nxjerrë të gjallë.

Këto janë disa nga pamjet rrëqethëse të nxjerrjes së viktimave./gazetaexpress.com

Facebook Comments

POST A COMMENT.