• Ja si e tradhëtuan serbët Isa Boletinin

  Është publikuar për herë parë publikon një dokument të rrallë të shkruar nga Edith Durham, që tregon më së miri sa tradhëtar dhe të pabesë janë serbët. Shënim për veprimet serbe në lidhje me Isa

  Read More
 • Minishengeni – pasoja të tmerrshme për Kosovën

  Për marrëveshjen Rama – Vuçiq – Zaev apo minishengenin ballkanik – sipas publicistit Rexhep Shahu – opinioni nuk din asgjë konkrete. Shahu, për “Bota sot”, theksoi se nëpërmjet

  Read More
 • Ja pse Serbia duhet t’ia ketë frikën Ritës, bashkëshortes së Albin Kurtit

  “Serbia duhet të trembet nga kjo grua: Ja kush është ajo”, është ky një titull i mediave serbe, pak ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve në Kosovë. Kjo grua që i referohen mediat serbe, është

  Read More
 • Amerika “dridh” Vuçiqin pas deklaratës së tij për Reçakun: Ky është paralajmërimi i tyre

  Amerikanët kanë reaguar ndaj deklaratave të ish ministrit të Millosheviqit, Aleksandër Vuçiq, i cili mohoi masakrën e Reçakut. Në reagimin e Ambasadës amerikane në Prishtinë thuhet se ‘retorika

  Read More
 • Spektakël në Anfield, Liverpool fiton derbin, shënon Shaqiri

  Liverpool e ka fituar derbin kundër rivalëve lokal të Everonit, duke i mposhtur 5:2 në ‘Anfield Road’, në një ndeshje tejet interesante të zhvilluar të mërkurën mbrëma. Ndeshja nisi me ritëm të

  Read More
 • Haradinaj në gjunjë përpara varrit të Isa Boletinit në Ditën e Pavarësisë

  Në Ditën e Pavarësisë së shtetit shqiptar, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe në Boletin, ku u lind dhe u varros Isa Boletini, njëri nga themeluesit e shtetit

  Read More

Showbiz

Lajmet

Sport

LIVE VIDEO TV

Flower Flower